Zakład Anatomii Porównawczej im. Henryka Hoyera

Podstawowe informacje

Kierownik: dr hab. Maciej Pabijan

Adres: Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych, ul. Gronostajowa 9, 30-387 Kraków (sektor B, II piętro)

telefon: +48 12 664 50 56; faks: +48 12 664 51 01 (sekretariat)

e-mail: maciej.pabijan@uj.edu.pl

 

Więcej o nas

Dokładne informacje na temat Zakładu Anatomii Porównawczej znajdują się na naszych stronach

http://zap-uj.pl/

» Zakres prowadzonych badań

  • struktura i ultrastruktura narządów

  • gamety i gametogeneza

  • strefy mieszańcowe

  • filogeneza i filogeografia płazów

  • filogeneza i filogeografia ślimaków

  • biologia płazów

  • geny i genomy

  • dobór płciowy

» Pracownicy badawczo-dydaktyczni

 

dr hab. Maciej Pabijan – kierownik zakładu

telefon: +48 12 664 5056

e-mail: maciej.pabijan@uj.edu.pl

 

prof. dr hab. Jacek M. Szymura - profesor emerytowany

telefon: +48 12 664 5060

e-mail: jacek.m.szymura@uj.edu.pl

 

prof. dr hab. Wojciech Witaliński - profesor emerytowany

telefon: +48 12 664 5047

e-mail: wojciech.witalinski@uj.edu.pl

 

dr hab. Anna Pecio, prof. nadzw. UJ - adiunkt

telefon: +48 12 664 5059

e-mail: anna.pecio@uj.edu.pl

 

dr hab. Krystyna Żuwała, prof. nadzw. UJ - adiunkt

telefon: +48 12 664 5055

e-mail: krystyna.zuwala@uj.edu.pl

 

dr hab. Sebastian Hofman - adiunkt

telefon: +48 12 664 5054

e-mail: sebastian.hofman@uj.edu.pl

 

dr Rafał Piprek - adiunkt

telefon: +48 12 664 5059

e-mail: rafal.piprek@uj.edu.pl

 

dr Edyta Podmokła - adiunkt

telefon: +48 12 664 5054

e-mail: edyta.podmokla@uj.edu.pl

 

dr Alejandro Ibáñez Ricoma - asystent

telefon: +48 12 664 5057

e-mail: alejandro.ibanez@uj.edu.pl

 

dr Stanisław Bury - asystent

telefon: +48 12 664 5057

e-mail: stanislaw.bury@uj.edu.pl

 

» Pracownicy techniczni

 

dr Dagmara Podkowa - samodzielny biolog

telefon: +48 12 664 5058

e-mail: dagmara.podkowa@uj.edu.pl

 

mgr Marta Pis - starszy specjalista naukowo-techniczny

telefon: +48 12 664 5058

e-mail: marta.pis@uj.edu.pl

 

» Wybrane publikacje oryginalne

 

Dokładny spis publikacji znajduje się na naszej stronie, zapraszamy!

http://zap-uj.pl/publikacje_zakladu.html