Noc Biologów 2018

Szanowni Państwo,

Wydział Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz siódmy uczestniczy w kolejnej ogólnopolskiej edycji Nocy Biologów, która odbędzie się 12 stycznia 2018 roku. Spotkania organizowane są na terenie III Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w budynkach Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych oraz Instytutu Nauk o Środowisku.

W tym roku uczestnicy będą mogli zapoznać się z tematyką zagadnień związanych z biochemią, biologią komórki, genetyką, immunologią, endokrynologią, fizjologią rozrodu, antropologią, neuroanatomią i anatomią porównawczą, biologią bezkręgowców, entomologią, ewolucją strategii życiowych, ekologią oraz tematyką związaną ze światem roślin. Proponujemy m.in. uczestnictwo w wykładach na temat zastosowania komórek macierzystych w medycynie oraz roślinnych kultur in vitro, a także udział w warsztatach, na których poznają Państwo tajemnicę podwójnej helisy oraz dowiedzą się jakie informacje można odczytać z ludzkiego szkieletu. W ramach zajęć będzie można również uczestniczyć w „spotkaniu ze zwierzakami”, na którym prezentowane będą gatunki egzotycznej fauny. Będziecie Państwo mieli szansę bezpośrednio spojrzeć w oczy węża, pooglądać życie różnych gatunków żółwi oraz zobaczyć na własne oczy czy kameleony zmieniają kolor.

Proponujemy ofertę zarówno dla najmłodszych, kilkuletnich uczestników, uczniów szkół i wszystkich, dla których biologia jest nauką ciekawą. Proponujemy zarówno formę zajęć w postaci prezentacji i wykładów oraz zajęcia praktyczne, warsztaty i pokazy laboratoryjne. Program obejmuje zarówno przedpołudniowe zajęcia, związane z terenowymi pokazami, jak również popołudniowe pozycje prowadzone aż do wieczora w laboratoriach i w salach wykładowych.

Dokładny program zajęć i rejestracja na zajęcia dostępne będą na stronie internetowej www.nocbiologow.home.pl

Zapraszamy do udziału!

Koordynatorzy