Noc Biologów 2018 - podsumowanie

W tym roku, w dniu 12 stycznia już po raz siódmy braliśmy udział w Nocy Biologów, organizowanej na Wydziale Biologii przez Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych, Instytut Nauk o Środowisku oraz Instytut Botaniki. Noc Biologów przyciągnęła ponownie dużą liczbę miłośników biologii, które brały udział w zorganizowanych wykładach, pokazach, warsztatach i wystawach. Jak co roku zaproponowaliśmy liczne zajęcia, na których dzieliliśmy się wiedzą i tajnikami biologicznej „kuchni”. Można było zwiedzić pracownie i laboratoria jak i samodzielnie popróbować swoich sił przy laboratoryjnym stole. Z propozycji przygotowanych na Noc Biologów skorzystali zarówno uczniowie szkół, młodzi jak również dorośli entuzjaści nauki. Pokazy i warsztaty cieszyły się ponownie dużym powodzeniem i do późnych godzin wieczornych pojawiały się nowe grupy uczestników. Do atrakcji tegorocznej Nocy dołączyły zwierzęta prezentowane przez firmę Bazyliszek, z którymi można było się spotkać dosłownie oko w oko oraz konkurs biologiczny zorganizowany przez Samorząd Studentów UJ, w którym nagrodami były książki ufundowane przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, pracownikom, doktorantom oraz studentom prowadzącym zajęcia, osobom zrzeszonym w kołach naukowych oraz samorządzie. Dziękujemy za poświęcony czas i chęć dzielenia się swoim naukowym entuzjazmem i wiedzą.