Noc Biologów 2019

W dniu 11 stycznia już po raz ósmy Instytut Zoologii i Badań Biomedycznych razem z Instytutem Nauk o Środowisku i Instytutem Botaniki brał udział w Nocy Biologów. Jak co roku zaproponowaliśmy liczne zajęcia, na których dzieliliśmy się wiedzą i tajnikami biologicznej „kuchni”. Można było wysłuchać ciekawych wykładów, zwiedzić pracownie i laboratoria jak i samodzielnie popróbować swoich sił przy laboratoryjnym stole. Z propozycji przygotowanych na Noc Biologów skorzystali zarówno uczniowie szkół, ale również bardzo młodzi i dorośli entuzjaści biologii. Pokazy i warsztaty cieszyły się ponownie dużym zainteresowaniem i do późnych godzin wieczornych pojawiały się nowe grupy uczestników. Do szerokiego wachlarza atrakcji dołączył do nas już po raz trzeci Bazyliszek z pokazem zwierząt terrariowych. Bardzo dziękujemy Wszystkim pracownikom, doktorantom i studentom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Dziękujemy za poświęcony czas i chęć dzielenia się swoim naukowym entuzjazmem i wiedzą.

Zdjęcia z Nocy Biologów można podejrzeć i znaleźć siebie wśród tłumu uczestników!