Konkurs na stypendia naukowe

Zapraszamy studentów do udziału w projekcie badawczym: „Endomikrobiomy piewików: skład, rozmieszczenie i związek z niszą ekologiczną gospodarza” realizowanym w ramach konkursu SONATA 17 Narodowego Centrum Nauki.

Oferujemy:

• możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w laboratorium: analizy molekularne i ultrastrukturalne
  • stypendia: 2500 zł/miesiąc przez 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia).

Wymagania:

• zainteresowanie tematyką projektu: symbioza pomiędzy mikroorganizmami i owadami, streszczenie projektu dostępne pod linkiem: https://projekty.ncn.gov.pl/index.php?projekt_id=535391
  • umiejętność pracy w zespole, pracowitość, rzetelność, obowiązkowość, dobra organizacja pracy
  • dobre wyniki w nauce
  • chęć wykonywania pracy dyplomowej o tematyce związanej z projektem w zespole realizującym projekt
  • status studenta studiów I lub II stopnia

Mile widziane:

• doświadczenie w wykonywaniu badań molekularnych lub histologicznych lub ultrastrukturalnych
  • podstawowa wiedza z zakresu analizy danych
  • referencje (np. od promotora, opiekuna naukowego, opiekuna stażu itp.)
  • osiągnięcia naukowe np. współudział w publikacjach, projektach badawczych, praktyki, staże w laboratoriach badawczych, postery i prezentacje na konferencjach (w tym studenckich) itp.

Opis zadań: Stypendyści zostaną zaangażowani w jedno lub więcej z następujących zadań:

• przygotowanie i utrwalanie materiału do badań
  • analizy molekularne: izolacja DNA, elektroforeza, PCR, fluorescencyjna hybrydyzacja in situ (FISH)
  • analizy histologiczne i ultrastrukturalne: krojenie skrawków, barwienie preparatów, obserwacja w różnego rodzaju mikroskopach, w tym transmisyjnym elektronowym (TEM)
  • przeszukiwanie baz danych, wstępne opracowanie i analiza danych

Zgłoszenie powinno zawierać:

• życiorys wraz z dorobkiem naukowy i innymi osiągnięciami
  • krótki list motywacyjny z opisem swoich zainteresowań i ewentualnym doświadczeniu w pracy we wcześniejszych projektach badawczych
  • dokument potwierdzający odbywanie studiów I lub II stopnia
  • oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych, dostępne pod linkiem: https://cwn.uj.edu.pl/pl_PL/wynagrodzenia/stypendia

Dokumenty prosimy przesyłać na adres: michal.kobialka@uj.edu.pl do dnia 5 stycznia 2023.

Ocena wniosków kandydatów zostanie przeprowadzona przez komisję konkursową zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów naukowych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się jedynie z wybranymi kandydatami oraz do odrzucenia wszystkich zgłoszonych kandydatur, jeśli komisja oceniająca uzna, że nie spełniają one kryteriów.

Ogłoszenie wyników: najpóźniej do 13 stycznia 2023 r.